Wycieczka do Bydgoszczy

Uczniowie klas IV- VI wyjechali do Bydgoszczy, do kina, na film pt. „Rysiek lwie serce”. Poznali opowieść o chłopcu, który pomimo przeciwności losu dążył do spełnienia swojego marzenia – pragnienia zostania rycerzem. Po seansie filmowym wszyscy udali się do Muzeum Mydła i Historii Brudu. Tam poznali historię i ciekawostki, również te nie najlepiej pachnące, związane z utrzymywaniem czystości, od starożytności po czasy współczesne. Nasi uczniowie próbowali zasiąść w balii, uczyli się prać na tarze, zobaczyli dawny magiel, pralkę „Franię” i usłyszeli ciekawostkę o zakupie mydła na wagę. Poza tym wszyscy uczestniczyli w warsztatach mydlanych- każdy projektował i wykonywał własne mydło, które potem zabrał do domu. Na pamiątkę pobytu wielu kupowało mydełka w kształcie różyczki, misia, samochodzika, tortu, czy też pięknie pachnące kostki. Wyjazd możemy uważać za bardzo udany!!!