Wycieczka do Biskupina

20 września wzięliśmy udział w wycieczce do Biskupina. Celem wyjazdu było poznanie osady prehistorycznej sprzed 2700 lat oraz udział w festynie archeologicznym pt. „Polska Piastów”. Zobaczyliśmy inscenizację przedstawiającą koronację Bolesława Chrobrego połączoną z walkami wojów. Obejrzeliśmy również przedstawienie pokazujące, w jakich okolicznościach zginął Leszek Biały. Wydarzenie to związane jest z naszym regionem, więc warto było je zobaczyć. Naszą uwagę przyciągnęły liczne prezentacje ukazujące elementy życia codziennego tamtych czasów , np. sposoby zdobywania pożywienia, budowa domów, wykonywanie tkanin i ozdób. Każdy też mógł wziąć udział w ciekawych warsztatach i sprawdzić swoje zdolności w lepieniu naczyń glinianych czy w produkcji prostej biżuterii. Wycieczka przybliżyła nam obraz życia ludzi minionych epok. Wszyscy z uśmiechem na ustach, z licznymi pamiątkami wracaliśmy do domu rozmawiając o urokach Biskupina.