Święta, święta, święta

20 grudnia, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbyły się wigilie klasowe z wychowawcami. Był biały obrus, a pod nim sianko, czytanie Biblii, potrawy wigilijne – barszcz, pierogi z grzybami i kapustą oraz śpiew kolęd. Następnie uczniowie klas drugiej i trzeciej wraz z chórkiem dziewcząt z klasy szóstej i małymi muzykami z klasy czwartej, przedstawili Jasełka przygotowane przez panią katechetkę Jolantę Lidmann- Kończalską. W tym roku dzieci pokazały historię narodzenia Jezusa połączoną z tematyką misyjną. Oprócz pastuszków i trzech króli małemu Zbawicielowi oddały pokłon dzieci z Europy, Ameryki, Azji, Afryki i Oceanii. Szkolni muzycy pięknie zagrali na flecie i dzwonkach. Po Jasełkach wszyscy uczniowie zostali obdarowani świątecznymi paczkami, które ufundowała Rada Rodziców. Ze śpiewem kolęd na ustach i ich brzmieniem w uszach rozeszliśmy się do swoich domów.