Pasowanie na czytelnika

15 kwietnia odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość ta została zaplanowana nieprzypadkowo na ten miesiąc, ponieważ 2 kwietnia, w rocznicę urodzin H.Ch. Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Uczniowie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez członków Kółka Miłośników Książki pod kierunkiem pani Renaty Rzyszkowskiej. Inscenizacja sprawiła dzieciom wielką radość i pozwoliła im choć na chwilę przenieść się w zaczarowany świat baśni Andersena. Następnie złożyli przyrzeczenie, a po nim nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Na zakończenie uroczystości każdy pierwszak otrzymał pamiątkową kolorową książeczkę oraz zakładkę do książki. Od tego momentu uczniowie ci są pełnoprawnymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.