Wycieczka do Gdyni i Sopotu!

Wreszcie odbyła się, tak długo przez wszystkich oczekiwana, wycieczka nad nasze kochane, zimne morze. W dniu wyjazdu szkoła opustoszała, bo każda klasa mogła poszczycić się niemałą reprezentacją zasiadającą w wycieczkowym autokarze. Po przybyciu do Gdyni, zmieniliśmy środek lokomocji i popłynęliśmy w rejs statkiem. Po zejściu na ląd czuliśmy się jak prawdziwe wilki, no może wilczki, morskie. Panie kolejny raz nas przeliczyły z nieskrywanym niepokojem - „Boże, żeby tylko nikt się nie zgubił !”. Okazało się, że znowu wszyscy byli, więc mogliśmy grzecznie pomaszerować w kierunku pięknego żaglowca „Dar Pomorza”. Następnym punktem programu było zwiedzanie Akwarium Morskiego, w którym największą sensację wzbudziła ogromna ośmiornica.

Miłym elementem naszej wyprawy był pyszny obiad w restauracji wyszukanej z wielkim poświęceniem przez panią Jolę.

Po sutym posiłku pojechaliśmy do Sopotu. Nadmorski kurort przywitał nas pięknym słońcem i dlatego nie mogliśmy powstrzymać się przed zamoczeniem nóg w lodowatej wodzie. Niektórym udało się zamoczyć troszkę więcej, ale panie były czujne i wyrzucały nieposłusznych na plażę. Spacer po molo i wspólne lody były ostatnim punktem programu. Wróciliśmy do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni z tak udanego wyjazdu.