"Kolorowe dni"

16, 17 i 18 czerwca  to „kolorowe dni” w naszej szkole. Poniedziałkowi przyporządkowano kolor niebieski -  królowała czysta, zdrowa woda. Uczniowie tworzyli rymowanki o wodzie, zdobywali wiedzę na jej temat i oczywiście pili H₂O. We wtorek kolorem przewodnim był czerwony. Uczniowie klasy szóstej przygotowali przedstawienie kabaretowe o Czerwonym Kapturku, Kopciuszku i Śpiącej Królewnie. Sądząc po salwach śmiechu wybuchających na widowni, niekonwencjonalny występ bardzo się podobał. Środa to kolor biały  - oczywista więc była prelekcja naszej niezawodnej pani pielęgniarki Izabeli Borzych, która w śnieżnobiałym fartuchu i pięknym czepku przypomniała dzieciom, jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo. Kulminacyjnym punktem tego dnia był konkurs „Dbamy o zdrowie”  przygotowany przez panią Aleksandrę Zielińską, w którym dzielnie walczyły drużyny klas  I – III. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zagadki, kalambury, rozpoznawali owoce, odpowiadali na pytania dotyczące higieny, zdrowego odżywiania, zapobiegania chorobom i udzielania pierwszej pomocy. Każda drużyna wykazała się ogromną wiedzą i mimo emocjonującej dogrywki jury pogratulowało zwycięstwa wszystkim zespołom. „Kolorowe dni” uważamy za udane i już myślimy nad kolorami, które będą królowały w przyszłym roku szkolnym.