Pasowanie pierwszoklasistów

   13 października 2014 roku Król Ołówkos i Królowa Ołówkowa wprowadzili nas - pierwszoklasistóww świat tajemnic szkoły podstawowej. Złożyliśmy ślubowanie, a pani dyrektor Alina Zabłocka pasowała nas na uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Ojrzanowie. Swoim zachowaniem i zaprezentowanym programem artystycznym udowodniliśmy, że jesteśmy gotowi do przyjęcia nas w poczet uczniów. Przyrzekaliśmy rzetelnie, pilnie i solidnie wypełniać swoje nowe obowiązki. W tym dniu otrzymaliśmy swój pierwszy ważny dokument – legitymację szkolną oraz pamiątkowy Dyplom Pasowania na ucznia i słodkie upominki. Po zakończeniu głównej uroczystości, już w naszej  klasie – był wielki tort i  dużo słodyczy,które przygotowali dla nas rodzice. Wreszcie wszyscy odetchnęliśmy z ulgą – jesteśmy uczniami. Tego dnia również swoje święto miały przedszkolaki. Odbyło się uroczyste powitanie w grupie, tych najmłodszych -  pięciolatków. Pięknie recytowane wierszyki i śpiewane piosenki wzruszały rodziców i nauczycieli oraz starszych kolegów. Każdy pięciolatek otrzymał pamiątkowy dyplom, a wszystkie dzieci obdarowano słodkimi prezentami. Oczywiście nie mogło zabraknąć pysznego tortu. To był naprawdę piękny dzień !!!