Uwierz w siebie

4 listopada uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym pt. „Uwierz w siebie”

w wykonaniu Teatru Kurtyna z Krakowa. Tym razem była to opowieść o uczennicy klasy piątej,

która nie chcąc być odtrącona przez grupę rówieśniczą, uległa namowom kolegi i uczestniczyła w „zabawie”, która polegała na piciu alkoholu. Jej sytuacja domowa również nie wpływała na nią pozytywnie. Ojciec, który stracił pracę zaczął popadać w depresję, topił swoje smutki w alkoholu, palił dużo papierosów i nadużywał leków.

Oczywiście wspomniana „zabawa” młodych ludzi kończy się dla nich tragicznie- w stanie upojenia alkoholowego trafiają do szpitala. Ojciec dowiaduje się, że jego córka miała więcej szczęścia od innych i jej stan się poprawia. Od tej tragicznej chwili życie w rodzinie Beaty zmienia się na lepsze.

Mam nadzieję, że ta opowieść była przestrogą również dla naszych uczniów.