Wycieczka do Gniezna

28 listopada uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Gniezna. Głównym celem tej podróży była wizyta w teatrze i obejrzenie sztuki pt. „Nowe szaty króla”. Spektakl bardzo wszystkim się podobał. Po przedstawieniu dzieci mogły zwiedzić kulisy teatru i na własne oczy zobaczyć, jak wygląda on od tzw. „kuchni”. Następnie wszyscy uczestnicy wycieczki zwiedzali fabrykę bombek. Tam zapoznali się z technologią produkcji ozdób na choinkę. W przyfabrycznym sklepie dzieci zakupiły na pamiątkę różnorodne ozdoby świąteczne. Kolejnym, a zarazem ostatnim, etapem wycieczki było zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści przewodnika dotyczącej historii Katedry. Wyjazd był bardzo udany, wszyscy wrócili do domów w radosnych nastrojach.