Wycieczka do Gąsawy

26 listopada uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Zagrody Pałuckiej w Gąsawie na zajęcia dydaktyczne pt. „Wigilia Staropolska na Pałukach”.

Podczas zajęć dzieci wysłuchały prelekcji związanej z Katarzynkami, dniem świętego Mikołaja oraz Świętami Bożego Narodzenia.

Najwięcej radości sprawiło wszystkim pieczenie bułeczek i pierników  oraz ich lukrowanie.

Uczniowie poznali również zwyczaje świąteczne, malowali bombki i wykonywali własnoręcznie stroiki. Zajęcia zakończyły się wspólnym śpiewaniem kolęd przy szopie Bożonarodzeniowej oraz uroczystą kolacją wigilijną poprzedzoną modlitwą. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia oraz skosztowali wigilijnych potraw – barszczu, ryb, pierogów z kapustą i

grzybami, kutii, jabłek i pierników.

Wracaliśmy do domu zadowoleni i pełni wrażeń.

Zapewne to bogate w przeżycia spotkanie na długo zapadnie w pamięci każdego z nas i stanie się inspiracją do pełniejszego przeżywania nadchodzących świąt.