Pasowanie na czytelnika

26 marca odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak dzieci złożyły przyrzeczenie, obejrzały przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy trzeciej i czwartej uczestniczących w zajęciach Kółka Miłośników Książki. Uczniowie klasy pierwszej odgadywali również bohaterów baśni i bajek. Po taki wprowadzeniu, przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a Pani Dyrektor dokonała pasowania każdego z uczniów.

Na zakończenie nasi nowi czytelnicy otrzymali kolorowe książeczki z dedykacją.

I w tym momencie radość dzieci była największa.