"Umiem pływać"

Uczniowie klas I- III w bieżącym roku szkolnym wzięli udział w projekcie powszechnej nauki pływania "Umiem pływać". Udział w projekcie był przyjemny, ale i też przede wszystkim pożyteczny. Sprawił dzieciom dużo radości, bawił, a jednocześnie rozwijał ciało i ducha. Ważnym aspektem była również edukacja w zakresie bezpieczeństwa nad wodą. Program lekcji został opracowany przez najlepszych specjalistów z Polskiego Związku Pływackiego. Łącznie, w ramach projektu, odbyło się dziesięć wyjazdów na basen do Barcina - po 2 godziny lekcyjne każdy. Naszym instruktorem był pan Jacek Ojczenasz, którego dzieci bardzo polubiły.W trakcie zajęć przeprowadzone były testy kontrolne sprawdzające poziom umiejętności pływania, na przykład:  meduza, korek, bąbelki z zanurzeniem głowy, strzałeczka oraz przepłynięcie na plecach 25 metrów. Na ostatnich zajęciach zostały wręczone dyplomy oraz odznaki "Umiem pływać". Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z projektu.