Walentynki

Walentynki - coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Święto to nie ma polskich korzeni, ale jest doskonałym pretekstem do zabawy, a takiej okazji Samorząd Uczniowski nie może przeoczyć. Korytarz i wszystkie sale pokryły się czerwonymi dekoracjami. Wysyłaliśmy liściki z osobistymi wyznaniami - poczta walentynkowa dostarczyła je wszystkie, chociaż nie obyło się bez kłopotów, gdyż niektórzy koledzy nie piszą zbyt starannie ("Jak pani Beata może odczytać te gryzmoły?"). Następnie zorganizowaliśmy konkurs "Randka w ciemno", w którym kandydaci płci obojga przechwalali się swoją inteligencją i oryginalnością. Ukoronowaniem dnia były zawody polegające na zbieraniu drobnych serduszek rozrzuconych w sali gimnastycznej. Były nagrody oraz dużo, dużo śmiechu - jednym słowem - SUKCES !!!

Tags: