Pasowanie na czytelnika

11maja odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Dzieci obejrzały pełne humoru, ale i też pouczające przedstawienie pt. "Baśniowi przyjaciele", przygotowane przez klasę piątą i szóstą. Dowiedziały się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić czytając je. Następnie pierwszoklasiści odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Na koniec przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. W prezencie otrzymali piękne zakładki do książek, które dla nich wykonali starsi koledzy.