Wycieczka do Torunia

Koniec roku szkolnego to okres wycieczek krajoznawczych. 8 czerwca nasi uczniowie również wyruszyli zwiedzać kraj - tym razem do Torunia. Głównym celem była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie pędziliśmy trzy godziny w świecie nauki pokazanej w ciekawy sposób. Nikt się nie nudził, wszystkich urządzeń można było dotknąć. Uczniowie sami prowadzili różnorodne doświadczenia, doskonale się przy tym bawiąc. Później wyruszyliśmy zwiedzać zabytki Torunia. Byliśmy między innymi w kamienicy "Pod Gwiazdą", gdzie podziwialiśmy wystawę pt."Świat Orientu" poświęconą sztuce Wietnamu i Chin oraz Japonii.Byliśmy również w Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika. Stałą ekspozycję stanowi dar podróżniczki, Elżbiety Dzikowskiej - jej kolekcja pamiątek z wielu krajów świata gromadzona wspólnie z mężem, Tonym Halikiem, który urodził się w Toruniu, ale jak sam mówił jego domem był cały świat. Warto tam powrócić, aby ze spokojem obejrzeć przepiękne eksponaty.Miło spędziliśmy czas w ogrodzie zoo- botanicznym, gdzie podziwialiśmy różnorodne zwierzęta, a szczególnie niedźwiedzia brunatnego. Ostatnim punktem naszej podróży był rejs statkiem po Wiśle, w czasie którego wysłuchaliśmy historii Torunia. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.