Spotkanie z misjonarzem

23 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z księdzem misjonarzem Przemysławem Tabaczką, który pracował w Wenezueli. Już od pierwszej chwili zachwycił nas swoją otwartością,radością i niesamowitym temperamentem. Nasz gość przywiózł nam swój krzyż misyjny, który otrzymał przed wyjazdem na misje w uroczystość św. Wojciecha w Gnieźnie. Prezentował różne pamiątki, a wśród nich figurkę Matki Bożej z Coromoto - patronkę Wenezueli, wenezuelską flagę, instrumenty, np. kastaniety, marakasy, czy figurkę z muszelek, wykonaną dla odwiedzających ten obszerny i piękny, ciepły kraj. Pokazał też strój charakterystyczny dla regionu andyjskiego - ponczo i kapelusz filcowy. Ksiądz misjonarz uczył dzieci słówek z języka hiszpańskiego, przy tej okazji opowiadał zabawne historie związane z błędami językowymi, które na początku popełniał - mówił, jak ważny jest akcent. Ksiądz Przemek opowiedział także o swoim powołaniu do kapłaństwa i powołaniu misyjnym oraz o swojej parafii El Jarillo. Na koniec razem z dziećmi pomodlił się dziesiątką różańca w języku polskim i hiszpańskim.