KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM

15 grudnia odbył się szkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowym, który
zorganizowały nauczycielki Irena Pyrzyna- Pasek i Katarzyna Kszczot - Śmietana.
Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich klas (łącznie z oddziałem przedszkolnym).
Dzieci odpowiadały na pytania oraz wykonywały zadania dostosowane do swoich możliwości:
dopasowywały numery alarmowe do odpowiednich służb ratunkowych, przedstawiały kolejność
przejścia przez ulicę, kolorowały sygnalizator świetlny, rozwiązywały zagadki.
Rywalizacja była zacięta, jednak wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą udzielając prawidłowych odpowiedzi na pytania i rozwiązując zadania. Najważniejsze było, aby wszyscy wspólnie utrwalili znajomość zasad bezpieczeństwa. Podczas konkursu wszystkim dopisywały humory, dzieci świetnie się bawiły i uczyły jednocześnie.
Na zakończenie konkursu przedstawiciele klasy czwartej rozwiązywali krzyżówkę o bezpieczeństwie.
Wszyscy gorąco im kibicowali - udało się im ją szybko rozszyfrować. Brawo!!!