PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE - "JESTEM PRZYJACIELEM LUDZI"

8 maja, po raz kolejny odwiedzili nas aktorzy krakowskiego teatru KURTYNA. Tym razem przedstawili uczniom bajkę ( zawierającą treści wychowawczo - profilaktyczne) pt. "Jestem przyjacielem ludzi". Jej bohater, kilkuletni Antek, pozbawiony dostępu do telewizora i komputera
z nudów zaczyna przeglądać prezent od babci - zwykłą książkę "Ilustrowany Atlas Świata".
Chłopiec nie zdaje sobie sprawy z tego, że właśnie postawił milowy krok w podróży, której celem
jest poznanie siebie i swojego miejsca na świecie. Jego wyobraźnia prowadzi go drogą poznania różnorodności ludzi, ich spraw , radości, trosk i marzeń. A kluczem do ich zrozumienia są spotkania
Antoniego z przedstawicielami innych ras i kultur - Eskimosem, Afrykańczykiem i Chińczykiem.
Dlaczego kolor skóry oraz język, którym posługują się inni ludzie nie mają żadnego znaczenia na zawieranie przyjaźni? Po skończonej lekturze niezwykli znajomi chłopca znikają z jego pokoju.
Jednak nie znika ze sceny i widowni ta wyjątkowa atmosfera, pozwalająca zrozumieć, że postawa otwartości i akceptacji, woli porozumienia oraz ciekawości dotyczącej poznawania różnic pozwala zrozumieć człowiekowi, kim jest i jakie przed nim, jako gospodarzem świata, stoją wyzwania i obowiązki.
To wartkie i dynamiczne przedstawienie, pełne zaskakujących zwrotów komediowej akcji wszystkim
dzieciom bardzo się podobało.