EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji lekcje języka angielskiego wyglądały w naszej szkole trochę inaczej niż zwykle. Dzieci klas 1 i 2 rozpoczęły lekcję piosenką
o kontynentach, jako wprowadzenie do tematu dnia. Następnie opowiedzieliśmy sobie o różnorodności językowej na całej kuli ziemskiej i przy pomocy globusa poznawaliśmy położenie państw i kontynentów. Miłym zakończeniem zajęć było oglądanie bajki Peppa Pig w języku angielskim pt. „International Day”. Uczniowie klas 3 i 4 poznawali flagi różnych państw europejskich oraz uczyli się witać w pięciu różnych językach. Podczas przerw uczniowie mogli losować pytania, a za poprawną odpowiedź otrzymywały słodkiego cukieraska.
Do dzieci w zerówce zawitał anglojęzyczny Tygrysek i z każdym zamienił kilka słów, oczywiście
w języku angielskim! Kto się przywitał z Tygryskiem i się mu przedstawił, dostał cukierka.