100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku minęło 100 lat odkąd Polska odzyskała, po 123 latach niewoli, niepodległość.
Uroczysty apel odbył się 9 listopada. Rozpoczęliśmy go o godzinie 11:11 od odśpiewania czterech zwrotek naszego hymnu narodowego - Mazurka Dąbrowskiego, w ten sposób przyłączając się do ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Uroczystość miała w tym roku troszkę inną formułę niż zazwyczaj. Były oczywiście patriotyczne wiersze i piosenki, które przedstawili uczniowie poszczególnych klas.
Aby wszystkim przypomnieć i utrwalić symbole narodowe oraz historię Polski przedstawiono trzy prezentacje, które naszym najmłodszym dzieciom w sposób przystępny i wesoły ją ukazały.
Na zakończenie apelu wszyscy zaśpiewaliśmy wesołą piosenkę pt. "Jestem Polakiem".