"JESTEM KRÓLEM ZAMKU"

22 listopada gościliśmy ponownie aktorów "TEATRU KURTYNA" z Krakowa, którzy tym razem
przedstawili nam bajkę profilaktyczną pt. "Jestem królem zamku".
Bohaterem spektaklu był król Lucjusz, władca mlekiem i miodem płynącego królestwa.
Młody król, przerażony swoją nową rolą, jakże inną od bycia niesfornym i beztroskim pacholęciem, postanawia uciec jak najdalej od swojego zamku, w którym miejsce zabawek zajęły nagle sprawy tak ważne, jak mądrość, odpowiedzialność, sztuka rozwiązywania problemów i szacunek dla innych. Zabiera ze sobą tylko koronę, berło i księgę "Jak nie być złym królem", którą podrzuciła mu służąca Kasia. Jednak zła czarownica Hildegarda kradnie mu księgę. Bezradnego i zagubionego króla odnajduje Kasia i ofiarowując mu w darze swoją mądrość, wytrwałość, stanowczość, pracowitość i fantazję wskazuje Lucjuszowi drogę do poznania tego, co czyni każdego człowieka królem swojego zamku. "Dla mnie dobry król to taki, który słucha cierpliwie tego, co inni mają do powiedzenia, pomaga rozwiązywać zmartwienia i problemy innych, rozmawia ze swoimi poddanymi i na nich nie krzyczy, nie ucieka przed ludźmi, stara się swoim postępowaniem dać dobry przykład ".