"Zaczarowany prezent"

8 maja ponownie odwiedzili naszą szkołę aktorzy teatru "Kurtyna" z Krakowa, tym razem
z przedstawieniem profilaktycznym pt."Zaczarowany prezent".
Główny bohater - Jacuś, to niesforny i krnąbrny chłopiec, wypełniający każdy swój dzień niegrzecznymi wybrykami i brakiem poszanowania dla rad swoich opiekunów. Najbardziej złoszczą go ludzie, którzy nie zwracają na niego uwagi i mają odwagę nie podziwiać jego zdolności do złego zachowywania się. Dlatego ma on coraz mniej kolegów i koleżanek, coraz więcej złych postępków na sumieniu i coraz częściej czuje się samotny. To wszystko zmienia się, gdy odwiedzają go kolejno tajemniczy goście - Czarna i Biała Królowa. Od pierwszej otrzymuje niebezpieczne zadanie do wykonania i kłopotliwy, zaczarowany gadający prezent, druga pomoże mu zrealizować trudną dla niegrzecznego chłopca misję. Jacuś musi zrobić wszystko, by przesiąknięty jego własnymi postępkami prezent nie napełnił się po brzegi, wybuchając złością i pozostawiając go samotnym i zrozpaczonym. Zmagając się ze swoimi słabościami i odzyskując wiarę w potęgę dobra i siłę
mądrości, chłopiec, wspomagany radami publiczności, zwycięsko wychodzi z tej trudnej próby.