WYCIECZKA DO TORUNIA

W końcu nadszedł ten długo wyczekiwany dzień. Zebraliśmy się liczną grupą, wczesnym rankiem w szkole, po to, aby wyruszyć do grodu Kopernika. Harmonogram naszej wycieczki był baaardzo napięty, ale jakże ciekawy. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od „Cudownej podróży” po Układzie Słonecznym i gwiazdozbiorach. Potem w Muzeum Zabawek i Bajek poznaliśmy zabawki naszych rodziców, dziadków i prapradziadków. Następnie udaliśmy się do teatru Baj Pomorski, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. „Brzydkie kaczątko” w nowoczesnej wersji. Potem była pora na posiłek. Po pysznym obiedzie i lodowym deserze nadszedł czas na zwiedzanie zabytków Starego Miasta i zakup pamiątek. Naszą podróż zakończyliśmy rejsem statkiem po Wiśle. Zmęczeni, ale jakże zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Ach, co to była za wyprawa!
Ciekawe dokąd nasze Panie zabiorą nas za rok?!