Tydzień Bibliotek 2013

  9 maja troje uczniów naszej szkoły uczestniczyło w X Gminnym Konkursie „Pięknego czytania” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. dr Juliana Gerpe w Łabiszynie z okazji „Tygodnia Bibliotek 2013”. Konkurs odbył się pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”. Celem konkursu było szerzenie czytelnictwa w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, rozwijanie zainteresowań książką dziecięcą i młodzieżową oraz przybliżenie wizerunku biblioteki w związku z przypadającą 65 rocznicą jej działalności. Czytelnicy prezentowali przeczytane przez siebie książki, czytali najciekawsze fragmenty i zachęcali słuchaczy do sięgania po tę właśnie pozycję. Jury przyznało wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody książkowe. Antoni Kozłowski (kl.I) zajął  drugie miejsce w kategorii klas 0 – I,  Marta Kubicka (kl.V) zajęła trzecie miejsce w kategorii klas IV – VI.  Natomiast Patrycja Kupis (kl.III) otrzymała wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !