Dzień dziecka

31 maja odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka – Dzień Sportu Szkolnego. W tym dniu liczyła się nie tylko kondycja fizyczna, ale przede wszystkim poczucie humoru.  Uczniowie i nauczyciele rywalizowali w następujących konkurencjach :

•  w wyścigach na wesoło  -  z jajkiem, w worku, na piłce gumowej z uszami, w kapciach,  w kaloszach i na   rowerku,

•  w rzutach na wesoło  -  rzut kapeluszem, kaloszem i młotkiem,

•  w rzutach lotkami do tarczy,

•  w konkursie siłaczy, czyli w biciu rekordu szkoły w podciąganiu na drążku,

•  w biciu rekordu szkoły w skokach na skakance i kręceniu hula- hop.

Konkurencjom tym towarzyszyły dodatkowe atrakcje, czyli jazda konna, wata cukrowa oraz malowanie obrazów kolorową kredą. Odbył się również Plebiscyt na Sportowca Szkoły, w którym bezkonkurencyjna okazała się  Marta Kropińska  z klasy szóstej.

Wiele emocji wzbudziły konkurencje międzyklasowe : przeciąganie liny, wyścigi na nartach oraz tradycyjnie mecz piłki nożnej pomiędzy klasami IV / V  a klasą szóstą.

W scenariusz obchodów Dnia Dziecka – Dnia Sportu Szkolnego na stałe wpisał się konkurs „Mam Talent”. W tegorocznej edycji nie zabrakło pokazów tańca, śpiewu oraz gry na nietypowych instrumentach.

Dzień zakończył się wręczeniem nagród i drobnych upominków dla najlepszych uczniów.