Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej przygotowali przedstawienie, podczas którego przypomnieli wszystkim drogę naszej Ojczyzny do niepodległości. Nie zabrakło również wierszy i pieśni patriotycznych. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli inscenizację, na kilkanaście minut przenieśli się w czasie, aby móc poznać czasy, w których nasi pradziadowie walczyli o to, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.Uczniowie klasy piątej w przystępny i ciekawy sposób, w montażu słowno - muzycznym, przypomnieli czasy, kiedy to przez 123 lata niewoli całe pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej oraz możliwość pielęgnowania polskich tradycji. Występujący uczniowie zaprezentowali się w strojach harcerskich i żołnierskich, co spowodowało, że wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.

Święto Niepodległości

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Ustanowiono je, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po 123 latach niewoli, w 1918 roku stało się niepodległe. Z tej okazji uczniowie klasy czwartej, pod kierunkiem pani Renaty Rzyszkowskiej, przygotowali przedstawienie, które w wesoły sposób przybliżyło wszystkim wiedzę na temat tego wydarzenia. Nasi szkolni aktorzy świetnie odegrali swoje role, dlatego też obejrzeliśmy inscenizację z wielkim zainteresowaniem.

Święto Niepodległości Polski

Z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy szóstej pod opieką nauczycielki historii – p. Renaty Rzyszkowskiej. Montaż słowno- muzyczny przedstawiony przez szóstoklasistów przypomniał nam wydarzenia dotyczące 123 lat niewoli naszej Ojczyzny oraz walkę Polaków o odzyskanie wolności. W przedstawienie włączyli się uczniowie klasy trzeciej, którzy zaprezentowali zgromadzonym piosenki o naszym kraju.