do

Wyjazd do Opery Nova

2 czerwca dwanaścioro uczniów z naszej szkoły udało się do Opery Nowa na spektakl baletowy pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Przedstawienie było rewelacyjne, szczególnie rozbawiły publiczność krasnoludki częstując widzów na końcu cukierkami i jabłkami. Fajne też było zobaczyć muzyków grających na żywo. Miło było spędzić wieczór w taki sposób.

Wyjazd do teatru

18 marca uczniowie naszej szkoły wyjechali do teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl pt. "Pinokio". Przygody drewnianego pajacyka były bardzo zabawne, ale również wzruszające i pouczające. Dzięki uprzejmości pracowników teatru, mogliśmy zwiedzić kulisy i garderoby aktorów oraz spotkać się z bardzo przystojnym (zdaniem starszych uczennic) odtwórcą głównej roli - Patrykiem Pietrzakiem. Zwiedziliśmy również Bazylikę Prymasowską Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wyjazd był bardzo udany.

KONKURS "Moja zakładka do książki"

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "Moja zakładka do książki". Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością. Zakładki miały nietypowe kształty i zostały wykonane różnymi technikami. Za najciekawsze uznano prace:
Jakuba Jankowskiego - z oddziału przedszkolnego,
Amelii Barth - z klasy drugiej,
Emilii Arendt - z klasy trzeciej,
Kingi Czech - z klasy piątej,
Nikoli Zaworskiej - z klasy piątej,
Julii Pałaszewskiej - z klasy piątej,

Wycieczka do Torunia

Koniec roku szkolnego to okres wycieczek krajoznawczych. 8 czerwca nasi uczniowie również wyruszyli zwiedzać kraj - tym razem do Torunia. Głównym celem była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie pędziliśmy trzy godziny w świecie nauki pokazanej w ciekawy sposób. Nikt się nie nudził, wszystkich urządzeń można było dotknąć. Uczniowie sami prowadzili różnorodne doświadczenia, doskonale się przy tym bawiąc. Później wyruszyliśmy zwiedzać zabytki Torunia.

Ilustracja do przeczytanej książki

Biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny dla uczniów klas 0- III pt. "Ilustracja do przeczytanej książki". Jego celem była promocja czytelnictwa oraz kształtowanie zainteresowań czytelniczych i postaw twórczych wśród dzieci. Uczniowie, którzy wykonali najładniejsze prace zostali nagrodzeni przyborami szkolnymi :

I miejsce - Marcel Szymczak (kl.0) i Adrian Szymczak (kl.I)
II miejsce - Nicola Balcerzak (kl.I) i Karolina Pabel (kl.II)
III miejsce - Oliwia Kułakowska (kl.III).

WYJAZD DO KINA

Nic nie cieszy uczniów bardziej niż brak lekcji. Tym razem taką samą radość wywołał wyjazd do kina na film animowany pt. "Hotel Transylwania 2".Barwna opowieść o przyjaźni ludzi i wampirów, obfitująca w niezwykłe zwroty akcji zainteresowała młodszych i nieco starszych uczniów naszej szkoły.Wszyscy bawili się doskonale, cola i popcorn smakowały wyśmienicie - jednym słowem - SUPER !!!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

11 września 2015r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.Kandydaci stoczyli walkę na obietnice przedwyborcze. Ciekawe, które z nich zostaną spełnione??? Wreszcie nadszedł TEN dzień i wyłoniono skład Samorządu Uczniowskiego. Oto on:
Manuela Matuła - przewodnicząca
Patrycja Sikora - zastępca przewodniczącej
Jakub Taraska - skarbnik
Jakub Kwiatkowski - sekretarz
Życzymy powodzenia w pracy !!!

Wycieczka do Poznania

10 czerwca szkoła opustoszała, na "placu boju" pozostali tylko uczniowie zerówki i klasy pierwszej, ponieważ pozostali wyruszyli na wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie palmiarni, w której zrozumiałe zainteresowanie wzbudziło drzewo hura, ponieważ może ono zabić kolcami znajdującymi się na pniu i ostrymi odłamkami owoców. Nie mogliśmy pominąć koziołków pojawiających się na wieży ratusza. Jak zwykle bardzo ważne okazały się zakupy pamiątek.

Wycieczka do Gąsawy

26 listopada uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Zagrody Pałuckiej w Gąsawie na zajęcia dydaktyczne pt. „Wigilia Staropolska na Pałukach”.

Podczas zajęć dzieci wysłuchały prelekcji związanej z Katarzynkami, dniem świętego Mikołaja oraz Świętami Bożego Narodzenia.

Najwięcej radości sprawiło wszystkim pieczenie bułeczek i pierników  oraz ich lukrowanie.

Wycieczka do Gdyni i Sopotu!

Wreszcie odbyła się, tak długo przez wszystkich oczekiwana, wycieczka nad nasze kochane, zimne morze. W dniu wyjazdu szkoła opustoszała, bo każda klasa mogła poszczycić się niemałą reprezentacją zasiadającą w wycieczkowym autokarze. Po przybyciu do Gdyni, zmieniliśmy środek lokomocji i popłynęliśmy w rejs statkiem. Po zejściu na ląd czuliśmy się jak prawdziwe wilki, no może wilczki, morskie. Panie kolejny raz nas przeliczyły z nieskrywanym niepokojem - „Boże, żeby tylko nikt się nie zgubił !”.

Wycieczka do Bydgoszczy

Uczniowie klas IV- VI wyjechali do Bydgoszczy, do kina, na film pt. „Rysiek lwie serce”. Poznali opowieść o chłopcu, który pomimo przeciwności losu dążył do spełnienia swojego marzenia – pragnienia zostania rycerzem. Po seansie filmowym wszyscy udali się do Muzeum Mydła i Historii Brudu. Tam poznali historię i ciekawostki, również te nie najlepiej pachnące, związane z utrzymywaniem czystości, od starożytności po czasy współczesne. Nasi uczniowie próbowali zasiąść w balii, uczyli się prać na tarze, zobaczyli dawny magiel, pralkę „Franię” i usłyszeli ciekawostkę o zakupie mydła na wagę.