Dzień Babci i Dziadka

20 stycznia obchodziliśmy uroczyście Dzień Babci i Dziadka. Tradycyjnie już dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I - III zaprosili swoich Dziadków, aby uczcić ich święto.
Jak zawsze nasi goście obejrzeli przedstawienie Jasełkowe, a następnie poszczególne klasy zaprezentowały krótkie programy artystyczne. Na koniec wszystkie dzieci odśpiewały Dziadkom gromkie STO LAT !!!
Oczywiście nie obyło się bez pięknych prezentów, które wnukowie wykonali własnoręcznie dla swoich ukochanych Babć i Dziadków.

Warzywa i owoce to nasze łakocie

W ramach ogólnopolskiego programu "Owoce i warzywa w szkole" prowadzone są w naszej szkole różnego rodzaju zajęcia edukacyjne promujące zdrowe żywienie. W styczniu odbył się konkurs plastyczny pod hasłem  "Warzywa i owoce to nasze łakocie", który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Wycieczka do Gdyni i Sopotu!

Wreszcie odbyła się, tak długo przez wszystkich oczekiwana, wycieczka nad nasze kochane, zimne morze. W dniu wyjazdu szkoła opustoszała, bo każda klasa mogła poszczycić się niemałą reprezentacją zasiadającą w wycieczkowym autokarze. Po przybyciu do Gdyni, zmieniliśmy środek lokomocji i popłynęliśmy w rejs statkiem. Po zejściu na ląd czuliśmy się jak prawdziwe wilki, no może wilczki, morskie. Panie kolejny raz nas przeliczyły z nieskrywanym niepokojem - „Boże, żeby tylko nikt się nie zgubił !”.

Konkurs kolęd i pastorałek

29 stycznia odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Składał się on z dwóch etapów : w pierwszej części uczniowie zaśpiewali przygotowane kolędy.

W kategorii klas I – III :

I miejsce  zdobył  Bartosz Kubicki  (kl.I),

II miejsce  zajęła  Julia  Pałaszewska  (kl.II),

wyróżnienie  przyznano Alicji Kosmalskiej  (kl.III) i  Lidii  Potempie  (kl.II).

W kategorii klas IV- VI :

I miejsce  otrzymała  Zuzanna Taraska  (kl.VI),

Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia, tak, jak co roku, dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas I- III zaprosiły swoich Dziadków do szkoły, aby uczcić ich święto. Zebrani goście z dużym zainteresowaniem obejrzeli szkolne Jasełka. Następnie uczniowie z poszczególnych klas pięknym śpiewem i recytacją wierszy podziękowali wszystkim Babciom i Dziadkom za ich miłość i poświęcenie dla wnuków. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnego  STO  LAT  i  pięknych prezentów, które dzieci wykonały samodzielnie.