Wiedzy

Międzyszkolny konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

Uczeń klasy piątej Dawid Borkowski zajął II miejsce w VII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej organizowanym przez Zespół Szkół w Gąsawie. Obejmował on wiedzę z geografii, historii, polityki oraz spraw bieżących Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Konkurs ten organizowany jest co roku, a drugie miejsce Dawida, to najlepszy wynik naszej szkoły odkąd bierzemy w nim udział.

Szkolny Konkurs „Wiedzy o lekturach”

17 czerwca został rozstrzygnięty konkurs „Wiedzy o lekturach”.  Wzięli w nim udział uczniowie klas I – III. Odpowiadając na pytania konkursowe udowodnili, że aktywnie uczestniczyli w lekcjach, doskonale opanowali umiejętność czytania ze zrozumieniem i potrafią zapamiętać wiele szczegółów z przeczytanej lektury. Znają tytuły książek, ich autorów i bohaterów. Pamiętają ciekawe wydarzenia, miejsca i przedmioty. Wszystkim uczestnikom należą się wyrazy uznania.