TEATR KURTYNA - "O jeden krok za daleko"

9 listopada odwiedził, po raz kolejny, naszą szkołę teatr KURTYNA z Krakowa z przedstawieniem profilaktycznym pt. "O jeden krok za daleko". Tym razem spektakl pokazywał proces narastania patologii w środowisku szkolnym, u których źródeł leżą problemy związane z uzależnieniami od wirtualnego świata gier komputerowych, braku zrozumienia, rozładowania napięcia poprzez zachowania ryzykowne, stosowania przemocy fizycznej i psychicznej, zaniku empatii, zaburzenia i błędy w kształtowaniu pozycji w środowisku rówieśniczym.

Dbamy o Ziemię

Z okazji Dnia  Ziemi  uczniowie klas  I - VI i dzieci z oddziału przedszkolnego wzięli udział w plastyczno - literackim "Dbamy o Ziemię".  Wykonali prace plastyczne z wykorzystaniem odpadów - materiałów traktowanych jako śmieci. Wśród zgromadzonych prac znalazły się też sympatyczne życzenia dla Ziemi i interesujący list. Najlepsze prace zostały nagrodzone i wyeksponowane na szkolnej wystawce.

Szkolny Konkurs „Wiedzy o lekturach”

17 czerwca został rozstrzygnięty konkurs „Wiedzy o lekturach”.  Wzięli w nim udział uczniowie klas I – III. Odpowiadając na pytania konkursowe udowodnili, że aktywnie uczestniczyli w lekcjach, doskonale opanowali umiejętność czytania ze zrozumieniem i potrafią zapamiętać wiele szczegółów z przeczytanej lektury. Znają tytuły książek, ich autorów i bohaterów. Pamiętają ciekawe wydarzenia, miejsca i przedmioty. Wszystkim uczestnikom należą się wyrazy uznania.