wycieczka

Wycieczka do Torunia

Koniec roku szkolnego to okres wycieczek krajoznawczych. 8 czerwca nasi uczniowie również wyruszyli zwiedzać kraj - tym razem do Torunia. Głównym celem była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie pędziliśmy trzy godziny w świecie nauki pokazanej w ciekawy sposób. Nikt się nie nudził, wszystkich urządzeń można było dotknąć. Uczniowie sami prowadzili różnorodne doświadczenia, doskonale się przy tym bawiąc. Później wyruszyliśmy zwiedzać zabytki Torunia.

Wycieczka do Poznania

10 czerwca szkoła opustoszała, na "placu boju" pozostali tylko uczniowie zerówki i klasy pierwszej, ponieważ pozostali wyruszyli na wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie palmiarni, w której zrozumiałe zainteresowanie wzbudziło drzewo hura, ponieważ może ono zabić kolcami znajdującymi się na pniu i ostrymi odłamkami owoców. Nie mogliśmy pominąć koziołków pojawiających się na wieży ratusza. Jak zwykle bardzo ważne okazały się zakupy pamiątek.

Wycieczka do Gąsawy

26 listopada uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Zagrody Pałuckiej w Gąsawie na zajęcia dydaktyczne pt. „Wigilia Staropolska na Pałukach”.

Podczas zajęć dzieci wysłuchały prelekcji związanej z Katarzynkami, dniem świętego Mikołaja oraz Świętami Bożego Narodzenia.

Najwięcej radości sprawiło wszystkim pieczenie bułeczek i pierników  oraz ich lukrowanie.

Wycieczka do Gdyni i Sopotu!

Wreszcie odbyła się, tak długo przez wszystkich oczekiwana, wycieczka nad nasze kochane, zimne morze. W dniu wyjazdu szkoła opustoszała, bo każda klasa mogła poszczycić się niemałą reprezentacją zasiadającą w wycieczkowym autokarze. Po przybyciu do Gdyni, zmieniliśmy środek lokomocji i popłynęliśmy w rejs statkiem. Po zejściu na ląd czuliśmy się jak prawdziwe wilki, no może wilczki, morskie. Panie kolejny raz nas przeliczyły z nieskrywanym niepokojem - „Boże, żeby tylko nikt się nie zgubił !”.

Wycieczka do Bydgoszczy

Uczniowie klas IV- VI wyjechali do Bydgoszczy, do kina, na film pt. „Rysiek lwie serce”. Poznali opowieść o chłopcu, który pomimo przeciwności losu dążył do spełnienia swojego marzenia – pragnienia zostania rycerzem. Po seansie filmowym wszyscy udali się do Muzeum Mydła i Historii Brudu. Tam poznali historię i ciekawostki, również te nie najlepiej pachnące, związane z utrzymywaniem czystości, od starożytności po czasy współczesne. Nasi uczniowie próbowali zasiąść w balii, uczyli się prać na tarze, zobaczyli dawny magiel, pralkę „Franię” i usłyszeli ciekawostkę o zakupie mydła na wagę.

Wycieczka do Gniezna

28 listopada uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Gniezna. Głównym celem tej podróży była wizyta w teatrze i obejrzenie sztuki pt. „Nowe szaty króla”. Spektakl bardzo wszystkim się podobał. Po przedstawieniu dzieci mogły zwiedzić kulisy teatru i na własne oczy zobaczyć, jak wygląda on od tzw. „kuchni”. Następnie wszyscy uczestnicy wycieczki zwiedzali fabrykę bombek. Tam zapoznali się z technologią produkcji ozdób na choinkę. W przyfabrycznym sklepie dzieci zakupiły na pamiątkę różnorodne ozdoby świąteczne.

Wycieczka do Biskupina

20 września wzięliśmy udział w wycieczce do Biskupina. Celem wyjazdu było poznanie osady prehistorycznej sprzed 2700 lat oraz udział w festynie archeologicznym pt. „Polska Piastów”. Zobaczyliśmy inscenizację przedstawiającą koronację Bolesława Chrobrego połączoną z walkami wojów. Obejrzeliśmy również przedstawienie pokazujące, w jakich okolicznościach zginął Leszek Biały. Wydarzenie to związane jest z naszym regionem, więc warto było je zobaczyć. Naszą uwagę przyciągnęły liczne prezentacje ukazujące elementy życia codziennego tamtych czasów , np.