co

Święty Andrzeju daj znać, co się z nami będzie dziać ?

27 listopada odbył się w naszej szkole wieczór andrzejkowy, przygotowany przez uczniów klasy czwartej. Imprezę rozpoczęła gawęda o źródłach ludowej tradycji wróżb i przepowiedni wygłoszona przez Antka. Tego wieczoru również przenieśliśmy się w świat fantazji i wróżb. Aby wejść do magicznego świata każdy uczestnik musiał wrzucić do miski z wodą symboliczny grosik i wypowiedzieć zaklęcie: "Hokus pokus, czary mary, aby wróżby się spełniły złóżmy dary".

Zajęcia sportowe - co nowego?

Zajęcia sportowe w naszej szkole cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. Na kolejnych już zajęciach uczniowie uczestniczyli w Podchodach. Drużyna Goniąca miała do wykonania kilka zadań:

1)  narysować na kartce papieru zająca,

2)  poprosić Gospodarza o marchewkę dla zająca,

3)  pomalować sobie paznokcie u rąk,

4)  zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Podchodów,

oraz

5)  odśpiewać głośno, ale tak, żeby cała okolica słyszała, piosenkę „Ona tańczy dla mnie”.