wiosne

Żegnamy zimę - witamy wiosnę

22 marca żegnaliśmy w naszej szkole ZIMĘ, a witaliśmy WIOSNĘ. W tradycyjny już sposób, uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali wszystkim zgromadzonym przedstawienie o tematyce wiosenno - ekologicznej. Nad całością czuwała wychowawczyni - Pani Jolanta Kiliszewska. Następnie barwnym korowodem przeszliśmy przez boisko szkolne, aby do ogniska wrzucić Marzannę - symbol Zimy. Trochę jej było szkoda, bo była piękna - brawo klasa szósta, autorzy

Barwnym korowodem witamy wiosnę

21 marca uczestniczyliśmy, jako szkoła, w pierwszym - barwnym korowodzie, który przeszedł ulicami Łabiszyna na powitanie upragnionej WIOSNY. W tym pięknym barwnym marszu szli obok siebie uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy, po drodze dołączały osoby starsze. Na czele tej wiosennej manifestacji, w bryczce jechał Pan Burmistrz - Jacek Kaczmarek wraz z Panią WIOSNĄ ( w tej roli dyrektor Zespołu Szkół w Łabiszynie - Pani Krystyna Poremska).

Witamy Wiosnę!

24 marca uczniowie naszej szkoły pożegnali Zimę i powitali Wiosnę.

Najpierw goście, rodzice i cała brać szkolna zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie klasa trzecia, wsparta przez klasę drugą, przedstawiła inscenizację, w której dokonała sądu nad bohaterką przedstawienia - Marzanną Zimą. Słomiana kukła została skazana na karę odejścia z naszego kalendarza i wraz ze wszystkimi uczestnikami zabawy wzięła udział w barwnym korowodzie wokół boiska, a następnie została spalona.