pasowanie

Pasowanie na czytelnika

11maja odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Dzieci obejrzały pełne humoru, ale i też pouczające przedstawienie pt. "Baśniowi przyjaciele", przygotowane przez klasę piątą i szóstą. Dowiedziały się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić czytając je. Następnie pierwszoklasiści odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

21 października odbyła się uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Ojrzanowie. Poprowadzili ją uczniowie klasy szóstej, a pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny i zasad, które ułatwiają życie szkolne. Najmłodsi uczniowie złożyli ślubowanie, a pasowania na uczniów dokonała Pani Dyrektor Alina Zabłocka. Na pamiątkę tego dnia otrzymali okolicznościowe dyplomy i słodkie prezenty.

Pasowanie pierwszoklasistów

13 października 2014 roku Król Ołówkos i Królowa Ołówkowa wprowadzili nas - pierwszoklasistóww świat tajemnic szkoły podstawowej. Złożyliśmy ślubowanie, a pani dyrektor Alina Zabłocka pasowała nas na uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Ojrzanowie. Swoim zachowaniem i zaprezentowanym programem artystycznym udowodniliśmy, że jesteśmy gotowi do przyjęcia nas w poczet uczniów.

Pasowanie na czytelnika

15 kwietnia odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość ta została zaplanowana nieprzypadkowo na ten miesiąc, ponieważ 2 kwietnia, w rocznicę urodzin H.Ch. Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Uczniowie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez członków Kółka Miłośników Książki pod kierunkiem pani Renaty Rzyszkowskiej. Inscenizacja sprawiła dzieciom wielką radość i pozwoliła im choć na chwilę przenieść się w zaczarowany świat baśni Andersena.

Pasowanie na czytelnika

12 kwietnia odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci obejrzały przedstawienie przygotowane przez koleżanki i kolegów z Kółka Miłośników Książki. Następnie pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki. Na pamiątkę tej chwili nowi czytelnicy otrzymali kolorowe książeczki i zakładki. Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie.

Pasowanie Pierwszoklasistów

12 października wszyscy uczniowie, rodzice i grono pedagogiczne wzięli udział w uroczystości oficjalnego przyjęcia pierwszoklasistów w szeregi uczniów Szkoły Podstawowej w Ojrzanowie.Tradycyjnie już uczniowie klasy szóstej poprowadzili program artystyczny, który był montażem słowno - muzycznym. Pierwszaki musiały wykazać się różnymi umiejętnościami, a więc tańczyli, recytowali wiersze, śpiewali piosenki o szkole, rodzinie i ojczyźnie. Swój egzamin zdali celująco. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor – wielkim ołówkiem - dokonała pasowania każdego ucznia.