dzieciom

Rodzice czytają dzieciom

W ciągu drugiego półrocza, w każdy czwartek, odbywają się w naszej szkole spotkania w ramach akcji "Rodzice czytają dzieciom". Zaproszenie do głośnego czytania bajek i baśni chętnie przyjmują nie tylko rodzice, ale też i babcie. Uczniowie z wypiekami na twarzach słuchają historii oraz uczestniczą w dyskusjach na ich temat. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie i marzą o tym, aby w drzwiach pojawiła się właśnie ich mama lub babcia z ciekawą książką. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy już uczestniczyli w akcji i zachęcamy kolejnych.

Pomagamy dzieciom na Madagaskarze - sianko na wigilijny stół.

To już kolejna akcja misyjna w naszej szkole. Uczniowie klasy szóstej wraz z panią katechetką przygotowali paczki z pachnącym siankiem, które można było zakupić na wigilijny stół i jednocześnie wspomóc dzieci mieszkające na Madagaskarze. Serca naszych dzieci, jak zawsze, są wrażliwe na potrzeby najuboższych i z chęcią ofiarowały swój grosz na ten misyjny cel. Zebrane pieniążki zostały przekazane na konto Świętowojciechowej Rodziny Misyjnej w Gnieźnie. Uzbieraliśmy 155,35 złotych.