narodowe

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej przygotowali przedstawienie, podczas którego przypomnieli wszystkim drogę naszej Ojczyzny do niepodległości. Nie zabrakło również wierszy i pieśni patriotycznych. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli inscenizację, na kilkanaście minut przenieśli się w czasie, aby móc poznać czasy, w których nasi pradziadowie walczyli o to, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.

Narodowe Święto Niepodległości

Flaga polski

9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy piątej, pod kierunkiem Pani Renaty Rzyszkowskiej, przygotowali przedstawienie pt. „Co dla mnie znaczy niepodległość?”. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy tą szczególną lekcję historii. Następnie wysłuchaliśmy pieśni i wierszy patriotycznych w wykonaniu naszych koleżanek i kolegów, którzy brali udział w konkursie „PRO PATRIE”. Apel ten pogłębił naszą wiedzę na temat przeszłości naszej Ojczyzny.