czytają

Rodzice czytają dzieciom

W ciągu drugiego półrocza, w każdy czwartek, odbywają się w naszej szkole spotkania w ramach akcji "Rodzice czytają dzieciom". Zaproszenie do głośnego czytania bajek i baśni chętnie przyjmują nie tylko rodzice, ale też i babcie. Uczniowie z wypiekami na twarzach słuchają historii oraz uczestniczą w dyskusjach na ich temat. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie i marzą o tym, aby w drzwiach pojawiła się właśnie ich mama lub babcia z ciekawą książką. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy już uczestniczyli w akcji i zachęcamy kolejnych.

Starsi czytają młodszym

W czwartek - 17 grudnia- uczniowie klasy czwartej przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z klasy pierwszej godzinę pięknego czytania wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Aleksandra Fredry. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanych utworów i bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące treści wierszyków. Takie poznawanie literatury na pewno zachęci pierwszaków do czytania książek.