mikołajki

Mikołajki

Wszyscy w napięciu czekali na ten dzień. Wreszcie nadszedł i w całej szkole zaroiło się od pomocników świętego Mikołaja ubranych w czerwone czapki. Tym razem nasz dobroduszny święty zjawił się bardzo wcześnie. Pokonał tak sprawnie ruch uliczny dzięki CB radiu umieszczonemu w swoim pojeździe. Najpierw odwiedził najmłodszych uczniów, którzy byli wyjątkowo grzeczni. Odpowiadali na pytania, przytulali się do św. Mikołaja i śpiewali mu piosenki. Później zawitał do starszych, którzy popisali się znajomością kolęd i pastorałek.

Tags:

Mikołajkowe debiuty

6 grudnia odbył się II Powiatowy Konkurs „Mikołajkowe debiuty”, którego organizatorem był Zespół Szkół w Piechcinie. Oczywiście w tym roku również w nim uczestniczyliśmy. Dziewczyny z klas V- VI zaprezentowały utwory z repertuaru Maryli Rodowicz, a mianowicie : Zuzanna Taraska (kl.V) - „Łatwopalni”, Marta Kubicka (kl.V) - „Damą być”, Marta Kropińska (kl.VI) - „Co się stało z mamą”. W swojej kategorii wiekowej wszystkie uczennice „wyśpiewały” wyróżnienia. W czasie konkursu uczestników odwiedził Mikołaj, który wszystkich obdarował cukierkami.