bożenarodzenie

Jasełka

Tradycyjnie już przed przerwą świąteczną, a w tym roku był to dzień 21 grudnia, uczniowie klasy trzeciej wraz ze starszymi kolegami z klas IV- VI przedstawili Jasełka pt. „W stajence”. Zgodnie z opisem narodzenia Jezusa w Piśmie Świętym, maleńkiemu Zbawicielowi hołd złożyli pasterze oraz Trzej Królowie. Całość przedstawienia została oprawiona pięknym śpiewem kolęd i pastorałek. Jak co roku Jasełka przygotowuje katechetka – Pani Jolanta Lidmann- Kończalska, która podziękowała rodzicom za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci.

Pałucka Szopka Bożonarodzeniowa

W okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły wzięli udział (już po raz kolejny) w VIII Powiatowym Konkursie Rzeźbiarskim pt. „Pałucka Szopka Bożonarodzeniowa”. Dzieci wykonały piękne szopki różnymi technikami. Były szopki z drewna, z kamieni, a postacie lepiono z gliny i modeliny. A oto wyniki konkursu: w kategorii Dzieci : Patrycja Studzińska (kl.IV), Dominika Jelonek (kl.V) i Jakub Lewicz (kl.V) oraz Marta Kubicka (kl.V) - wszyscy otrzymali wyróżnienia,