jasełka

Jasełka

Ostatni dzień w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia, to tradycyjnie już Wigilie klasowe oraz szkolne przedstawienie Jasełkowe. W tym roku przygotowali je uczniowie klas czwartej i piątej pod kierunkiem katechetki - pani Jolanty Lidmann- Kończalskiej.
Tym razem diabły wystraszone nowiną o Nowonarodzonym snuły plany przeciwko Zbawicielowi.
Jezusowi w stajence pokłonili się: policjantka służąca swoim obywatelom, uczniowie, zatroskany

Jasełka

22 grudnia, zgodnie z tradycją szkoły, uczniowie klasy trzeciej i czwartej przedstawili Jasełka.Tym razem Dziecięciu Bożemu pokłonili się nie tylko pasterze i królowie, ale także postacie z bajek: Calineczka, Sierotka Marysia, Dziewczynka z Zapałkami, Pinokio, Stary Rybak, Smerfetka, Czerwony Kapturek, Pszczółka Maja, Jaś i Małgosia oraz Kopciuszek. Każda z bajkowych postaci była symbolem dobroci, pracowitości, życia w zgodzie, wrażliwości i empatii wobec bliźniego, pomocy potrzebującym. Uczymy się od nich tych postaw, gdyż one będą przez Jezusa docenione.

Jasełka

Boże Narodzenie to czas przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. 19 grudnia w klimat nadchodzących Świąt wprowadziły nas  Jasełka misyjne przybliżające historię Bożego Narodzenia przygotowane przez uczniów klas drugiej i czwartej pod opieką pani Jolanty Lidmann- Kończalskiej. Piękne przedstawienie, w którym mali aktorzy wcielili się w postaci Maryi, Józefa, pasterzy, królów oraz dzieci z Europy, Azji, Afryki, Ameryki i Oceanii, przeplatane kolędami spodobało się dorosłym i dzieciom.

Święta, święta, święta

20 grudnia, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbyły się wigilie klasowe z wychowawcami. Był biały obrus, a pod nim sianko, czytanie Biblii, potrawy wigilijne – barszcz, pierogi z grzybami i kapustą oraz śpiew kolęd. Następnie uczniowie klas drugiej i trzeciej wraz z chórkiem dziewcząt z klasy szóstej i małymi muzykami z klasy czwartej, przedstawili Jasełka przygotowane przez panią katechetkę Jolantę Lidmann- Kończalską. W tym roku dzieci pokazały historię narodzenia Jezusa połączoną z tematyką misyjną.

Jasełka

Tradycyjnie już przed przerwą świąteczną, a w tym roku był to dzień 21 grudnia, uczniowie klasy trzeciej wraz ze starszymi kolegami z klas IV- VI przedstawili Jasełka pt. „W stajence”. Zgodnie z opisem narodzenia Jezusa w Piśmie Świętym, maleńkiemu Zbawicielowi hołd złożyli pasterze oraz Trzej Królowie. Całość przedstawienia została oprawiona pięknym śpiewem kolęd i pastorałek. Jak co roku Jasełka przygotowuje katechetka – Pani Jolanta Lidmann- Kończalska, która podziękowała rodzicom za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci.