przedstawienie

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE - "JESTEM PRZYJACIELEM LUDZI"

8 maja, po raz kolejny odwiedzili nas aktorzy krakowskiego teatru KURTYNA. Tym razem przedstawili uczniom bajkę ( zawierającą treści wychowawczo - profilaktyczne) pt. "Jestem przyjacielem ludzi". Jej bohater, kilkuletni Antek, pozbawiony dostępu do telewizora i komputera
z nudów zaczyna przeglądać prezent od babci - zwykłą książkę "Ilustrowany Atlas Świata".
Chłopiec nie zdaje sobie sprawy z tego, że właśnie postawił milowy krok w podróży, której celem

Przedstawienie „Jemy zdrowo, warzywnie i owocowo”

Już od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w europejskim programie „Owoce w szkole”. Uczniowie klas I – III otrzymują, jako dodatek do śniadań porcje warzyw i owoców. W ten sposób promuje się zasady zdrowego odżywiania się. 21 czerwca uczniowie klas pierwszej i trzeciej wraz ze swoimi wychowawcami – p. J. Kiliszewską i p. A. Zielińską, w przedstawieniu pt.”Jemy zdrowo, warzywnie i owocowo” zachęcali swoje koleżanki i kolegów do zdrowego stylu życia.

Przedstawienie szkolne - „W Tuwimowie”

Rok 2013 został ogłoszony w naszym kraju „Rokiem Juliana Tuwima”. Poeta znany jest wszystkim dzieciom z ciekawych, dowcipnych i pełnych humoru wierszy. Uczniowie z klasy szóstej, którzy uczęszczają na kółko polonistyczne oraz uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali naszej całej szkolnej społeczności życiorys Juliana Tuwima i fragmenty jego wierszy składające się na przedstawienie pod tytułem „W Tuwimowie”. Widzowie udali się w ciekawą podróż po wierszach tego poety. Do „Tuwimowa” zabrała ich ciężka ogromna „Lokomotywa”.

Jasełka

Tradycyjnie już przed przerwą świąteczną, a w tym roku był to dzień 21 grudnia, uczniowie klasy trzeciej wraz ze starszymi kolegami z klas IV- VI przedstawili Jasełka pt. „W stajence”. Zgodnie z opisem narodzenia Jezusa w Piśmie Świętym, maleńkiemu Zbawicielowi hołd złożyli pasterze oraz Trzej Królowie. Całość przedstawienia została oprawiona pięknym śpiewem kolęd i pastorałek. Jak co roku Jasełka przygotowuje katechetka – Pani Jolanta Lidmann- Kończalska, która podziękowała rodzicom za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci.