walentynki

Walentynki

Walentynki to święto przyjaźni i sympatii. Samorząd Uczniowski przygotował zabawny konkurs wzorowany na programie telewizyjnym "Randka w ciemno". Niestety pary koleżeńskie wybrane podczas zabawy okazały się wyjątkowo niestabilne uczuciowo, gdyż nie wytrwały nawet do następnej przerwy.

Walentynki

Walentynki - coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Święto to nie ma polskich korzeni, ale jest doskonałym pretekstem do zabawy, a takiej okazji Samorząd Uczniowski nie może przeoczyć. Korytarz i wszystkie sale pokryły się czerwonymi dekoracjami.

Walentynki

Walentynki – święto miłości i przyjaźni – to nie polska tradycja, ale miły zwyczaj, dlatego nasi uczniowie postanowili wprowadzić wszystkich w sympatyczny nastrój już od samego rana. W całej szkole królowały serca różnej wielkości, rozdawano lizaki, oczywiście małe, czerwone serduszka. Najwięcej emocji budziła jednak poczta walentynkowa i związana z nią niepewność – czy ktoś przyśle mi kolorową karteczkę z niebanalnym wyznaniem? Mamy nadzieję, że ten dzień upłynął wszystkim w miłej atmosferze.

Walentynki

Dzień 14 lutego już na stałe wpisał się do kalendarza szkolnych wydarzeń. To miłe dla wszystkich święto wzbudza wśród uczniów wiele emocji. W tym szczególnym dniu pracuje szczególna poczta – Walentynkowa.  Z jej pomocą można było przesłać „walentynkę” dla osoby, którą darzy się sympatią. Pracownicy tej poczty mieli bardzo dużo pracy, bo tych szczególnych kartek było wiele. Z okazji św. Walentego Samorząd Uczniowski zorganizował „Randkę w ciemno”, oczywiście wszystko odbyło się w tonie dobrego żartu.