wizyta

Wizyta Strażaków

Przed świętami odwiedzili naszą szkołę strażacy, aby wręczyć nagrody wszystkim dzieciom, które brały udział w gminnej edycji XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom". Nasi goście wyrazili swoje zadowolenie, że tak dużo dzieci - szczególnie z klas młodszych, wzięło udział w konkursie. Świadczy to też o tym, że interesuje ich praca strażaków - służb, które zawsze pomagają wszystkim potrzebującym pomocy. Na zakończenie tego miłego spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Wizyta Świętego Mikołaja

Czerwony strój, okrągły brzuszek i worek ze słodkimi prezentami - to znaki rozpoznawcze świętego Mikołaja. W ubiegłym roku pojawił się 7 grudnia, w tym - 5 grudnia, dlatego mamy nadzieję, że w przyszłym roku zawita do nas we właściwym terminie. Mikołaj propaguje ekologiczny styl życia, dlatego przyjechał do nas rowerem. Zresztą trochę ruchu wyjdzie mu na zdrowie, bo brzuszek znacznie się powiększył od ostatniego spotkania i są trudności z wchodzeniem przez komin. To był kolejny radosny dzień w naszej szkole.

Wizyta Policjantów w Szkole

17 października naszą szkołę odwiedzili panowie policjanci - sierżant sztabowy Paweł Klucz, który jest naszym dzielnicowym oraz sierżant sztabowy Dariusz Sulski, z Posterunku Policji w Łabiszynie. Powodem ich wizyty było przypomnienie wszystkim uczniom podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zachowania się wobec osób nieznajomych. Uczniowie bezbłędnie rozwiązali test, który w formie filmowej przedstawili policjanci. Jednak największą atrakcją tego spotkania była wizyta POLFINKA. Oczywiście wszyscy obowiązkowo musieli pozować z nim do zdjęcia.

Wizyta Świętego Mikołaja

Wszyscy z zapartym tchem oczekiwaliśmy na przybycie św. Mikołaja. Czy 7 grudnia nie jest już przypadkiem za późno na jego wizytę? Jednak przybył, chociaż już w drodze na zasłużony urlop. Szczególną uwagę zwracały różowe spodenki w barwne kwiaty i kąpielowe laczki na nogach naszego miłego gościa. Pojazd Mikołaja również wzbudzał zainteresowanie, bo na dachu terenowego samochodu był przytwierdzony śliczny, zielony kajak ! Innych odstępstw od tradycji nie było.

Wizyta Mikołaja

6 grudnia pojawił się wyczekiwany przez wszystkich gość. Piękny strój, masywna sylwetka z pokaźnym brzuchem, loki prosto od fryzjera, a przed drzwiami szkoły wypasiona mikołajowa fura - fiat 126p, to musiało budzić podziw u starszych i młodszych. Po takim wejściu to już nawet prezenty nie były potrzebne, ale i one znalazły się w wielkim worku.

Wizyta Świętego Mikołaja

Każdego roku o tej samej porze, to znaczy 6 grudnia, pojawia się w naszej szkole starszy pan z długą siwą brodą i wielkim czerwonym workiem pełnym słodkich prezentów. Każdego dziecko wie, że to święty Mikołaj. W tym roku przybył do nas - nie saniami, ale wielkim traktorem ozdobionym czerwonymi kokardami. Podobno Pani Mikołajowa musiała jechać na zakupy i zabrała sanie. Wszyscy ucieszyliśmy się z jego wizyty. Każdy osobiście musiał zamienić kilka słów z tym miłym gościem, no i oczywiście odebrać swój prezent – pyszną czekoladę.