święty

Święty Andrzeju daj znać, co się z nami będzie dziać ?

27 listopada odbył się w naszej szkole wieczór andrzejkowy, przygotowany przez uczniów klasy czwartej. Imprezę rozpoczęła gawęda o źródłach ludowej tradycji wróżb i przepowiedni wygłoszona przez Antka. Tego wieczoru również przenieśliśmy się w świat fantazji i wróżb. Aby wejść do magicznego świata każdy uczestnik musiał wrzucić do miski z wodą symboliczny grosik i wypowiedzieć zaklęcie: "Hokus pokus, czary mary, aby wróżby się spełniły złóżmy dary".

Wizyta Świętego Mikołaja

Każdego roku o tej samej porze, to znaczy 6 grudnia, pojawia się w naszej szkole starszy pan z długą siwą brodą i wielkim czerwonym workiem pełnym słodkich prezentów. Każdego dziecko wie, że to święty Mikołaj. W tym roku przybył do nas - nie saniami, ale wielkim traktorem ozdobionym czerwonymi kokardami. Podobno Pani Mikołajowa musiała jechać na zakupy i zabrała sanie. Wszyscy ucieszyliśmy się z jego wizyty. Każdy osobiście musiał zamienić kilka słów z tym miłym gościem, no i oczywiście odebrać swój prezent – pyszną czekoladę.