na

Klasa szósta na biwaku w szkole

Uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą nocowali w szkole z piątku na sobotę (16 - 17 czerwca). Wszyscy długo i z niecierpliwością czekali na to wydarzenie, gdyż ciągłą przeszkodą była panująca w szkole ospa. No, ale wreszcie udało się - wszyscy zdrowi - można zacząć biwak. Były różne zabawy integracyjne, spotkanie z kosmetyczką i pielęgnacja oraz upiększanie paznokci, prezentacja piżam, spanko na materacach i nocne uczniów rozmowy - do białego rana, grill i wspólne śniadanko. Wszyscy wrócili do domów totalnie niewyspani, ale bardzo zadowoleni !!!

Pasowanie na czytelnika

11maja odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Dzieci obejrzały pełne humoru, ale i też pouczające przedstawienie pt. "Baśniowi przyjaciele", przygotowane przez klasę piątą i szóstą. Dowiedziały się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić czytając je. Następnie pierwszoklasiści odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

Pomagamy dzieciom na Madagaskarze - sianko na wigilijny stół.

To już kolejna akcja misyjna w naszej szkole. Uczniowie klasy szóstej wraz z panią katechetką przygotowali paczki z pachnącym siankiem, które można było zakupić na wigilijny stół i jednocześnie wspomóc dzieci mieszkające na Madagaskarze. Serca naszych dzieci, jak zawsze, są wrażliwe na potrzeby najuboższych i z chęcią ofiarowały swój grosz na ten misyjny cel. Zebrane pieniążki zostały przekazane na konto Świętowojciechowej Rodziny Misyjnej w Gnieźnie. Uzbieraliśmy 155,35 złotych.

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

21 października odbyła się uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Ojrzanowie. Poprowadzili ją uczniowie klasy szóstej, a pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny i zasad, które ułatwiają życie szkolne. Najmłodsi uczniowie złożyli ślubowanie, a pasowania na uczniów dokonała Pani Dyrektor Alina Zabłocka. Na pamiątkę tego dnia otrzymali okolicznościowe dyplomy i słodkie prezenty.

Pasowanie na czytelnika

15 kwietnia odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość ta została zaplanowana nieprzypadkowo na ten miesiąc, ponieważ 2 kwietnia, w rocznicę urodzin H.Ch. Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Uczniowie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez członków Kółka Miłośników Książki pod kierunkiem pani Renaty Rzyszkowskiej. Inscenizacja sprawiła dzieciom wielką radość i pozwoliła im choć na chwilę przenieść się w zaczarowany świat baśni Andersena.

Wyjazd na basen

Jak co miesiąc, również w grudniu, uczniowie naszej szkoły wyjechali na basen do pobliskiego Barcina. Czekały tam na nich liczne atrakcje, a mianowicie: zjeżdżalnia rurowa zewnętrzna, zjeżdżalnia rodzinna, zjeżdżalnia dziecięca, basen sportowy i rekreacyjny z leczniczymi hydromasażami i wannami jacuzzi. Nasze wyjazdy to wspaniała i zdrowa zabawa.

Wyjazdy na basen

Uczniowie naszej szkoły bardzo lubią wyjazdy na basen do pobliskiego Barcina. Przeciętnie raz w miesiącu korzystają z licznych atrakcji dostępnych na pływalni, między innymi z różnych zjeżdżalni, jacuzzi, dyszy masujących i gejzerów, a także grają w piłkę wodną i uczą się pływać. Wyjazdy na basen to świetny sposób na aktywny wypoczynek przez cały rok.

Pasowanie na czytelnika

12 kwietnia odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci obejrzały przedstawienie przygotowane przez koleżanki i kolegów z Kółka Miłośników Książki. Następnie pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki. Na pamiątkę tej chwili nowi czytelnicy otrzymali kolorowe książeczki i zakładki. Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie.