czytelnika

Pasowanie na czytelnika

11maja odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Dzieci obejrzały pełne humoru, ale i też pouczające przedstawienie pt. "Baśniowi przyjaciele", przygotowane przez klasę piątą i szóstą. Dowiedziały się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić czytając je. Następnie pierwszoklasiści odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

Pasowanie na czytelnika

15 kwietnia odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość ta została zaplanowana nieprzypadkowo na ten miesiąc, ponieważ 2 kwietnia, w rocznicę urodzin H.Ch. Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Uczniowie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez członków Kółka Miłośników Książki pod kierunkiem pani Renaty Rzyszkowskiej. Inscenizacja sprawiła dzieciom wielką radość i pozwoliła im choć na chwilę przenieść się w zaczarowany świat baśni Andersena.

Pasowanie na czytelnika

12 kwietnia odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci obejrzały przedstawienie przygotowane przez koleżanki i kolegów z Kółka Miłośników Książki. Następnie pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki. Na pamiątkę tej chwili nowi czytelnicy otrzymali kolorowe książeczki i zakładki. Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie.