3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić to ważne dla Polski wydarzenie, uczniowie klasy piątej recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Zaprezentowali również inscenizację, w której przypomnieli koleżankom i kolegom ważne fakty z historii naszej Ojczyzny. Dla całej społeczności szkolnej była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.

Święto Konstytucji 3 Maja

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja odbył się w uroczysty apel, który przygotowali uczniowie klasy piątej wspierani przez nauczycielkę historii. Nasi aktorzy wykazali się dużą inwencją, dbając o odpowiednią scenografię, eksponując symbole narodowe Polski. Przygotowali inscenizację, w której przypomnieli ważne fakty z historii Polski, opowiedzieli o wielkiej radości płynącej z ustanowienia konstytucji, recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne.Wiwat nam – 3 Maj !!!