Bibliotek

Święto bibliotek

W październiku z okazji "Święta bibliotek" odbyły się trzy konkursy. Dla oddziału przedszkolnego plastyczny - "Ulubiona postać z bajki". Dla klas I - III - "Laurka dla biblioteki" i dla klasy czwartej - "Wyszukiwanie w tekście ukrytych tytułów książek". W konkursach wzięło udział bardzo dużo dzieci. Poziom był bardzo wysoki i dlatego nagrodzono
wielu uczniów.

W oddziale przedszkolnym :

I miejsce - Olivia Sieńko i Hubert Sarnowski,
II miejsce - Jakub Rynkowski,
III miejsce - Adrianna Marciniak i Wiktoria Rynkowska.

W klasach I - III :

Tydzień Bibliotek 2013

9 maja troje uczniów naszej szkoły uczestniczyło w X Gminnym Konkursie „Pięknego czytania” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. dr Juliana Gerpe w Łabiszynie z okazji „Tygodnia Bibliotek 2013”. Konkurs odbył się pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”. Celem konkursu było szerzenie czytelnictwa w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, rozwijanie zainteresowań książką dziecięcą i młodzieżową oraz przybliżenie wizerunku biblioteki w związku z przypadającą 65 rocznicą jej działalności.