dla

"Bajki dla potłuczonych"

Wszyscy znamy bajki, ale czy Jaś i Małgosia mogą zrobić z Babci Jagi grecką potrawę? Dlaczego Piękna brzydzi się pocałować Bestię? I najważniejsze - jaka kawa obudzi Śpiącą Królewnę? Na te intrygujące pytania odpowiedzieli uczniowie klasy szóstej, którzy przygotowali dla swoich młodszych kolegów  "Bajki dla potłuczonych". Sądząc po ilości bisów, które musieli wykonać ich interpretacja znanych i lubianych baśni przypadła wszystkim do gustu. Gratulujemy zdolności aktorskich.

Sto lat dla naszych Dziadków!!!

21 stycznia do szkoły przybyli bardzo ważni goście – Babcie i Dziadkowie. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III zaprosili swoich ukochanych Dziadków, aby uczcić ich święto. Nasi goście z zainteresowaniem obejrzeli przygotowane przez uczniów Jasełka, a później, z wielkim wzruszeniem wysłuchali życzeń od swoich wnuków. Dzieci, oczywiście, wykonały dla nich własnoręcznie wspaniałe upominki. Wzruszeń nie było końca.Przy kawie i wspaniałych słodkich wypiekach Dziadkowie spędzili miło czas.

Śpiewamy dla Ciebie Janie Pawle II

16 maja nasi uczniowie wzięli udział w  I Powiatowym Konkursie Piosenki Religijnej - „Śpiewamy dla Ciebie Janie Pawle II”,  którego organizatorem była szkoła w Piechcinie. Uczennica klasy szóstej Marta Kropińska, z piosenką pt. „Zaufaj Panu”, zajęła drugie miejsce, a gitarzysta naszej grupy wokalnej – Dominik Nowicki, z klasy piątej, otrzymał wyróżnienie. Zwycięzcy otrzymali piękne albumowe wydania książek o błogosławionym Janie Pawle II oraz dyplomy.  Gratulujemy !!!