Spotkanie z misjonarzem

23 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z księdzem misjonarzem Przemysławem Tabaczką, który pracował w Wenezueli. Już od pierwszej chwili zachwycił nas swoją otwartością,radością i niesamowitym temperamentem. Nasz gość przywiózł nam swój krzyż misyjny, który otrzymał przed wyjazdem na misje w uroczystość św. Wojciecha w Gnieźnie. Prezentował różne pamiątki, a wśród nich figurkę Matki Bożej z Coromoto - patronkę Wenezueli, wenezuelską flagę, instrumenty, np. kastaniety, marakasy, czy figurkę z muszelek, wykonaną dla odwiedzających ten obszerny i piękny, ciepły kraj.

Spotkanie z przedstawicielem KRUS

9 marca odwiedził naszą szkołę przedstawiciel KRUS-u ze Żnina, który przeprowadził z uczniami pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas prac na wsi. Niestety co roku, podczas różnych zajęć w gospodarstwach rolników, dochodzi do licznych wypadków, których ofiarami są dzieci. Uczniowie obejrzeli ciekawy film, w którym w dowcipny sposób przedstawiono codzienne sytuacje stanowiące potencjalne zagrożenie ich życia. Każdy otrzymał kolorową książeczkę zawierającą omówienie tych zagadnień.

Spotkanie autorskie z Mirosławem Binkowskim

22 lutego uczniowie klas IV- VI pojechali do Zespołu Szkół w Łabiszynie, aby wziąć udział w spotkaniu z Mirosławem Binkowskim - autorem m.in." Mojego słownika gwary pałuckiej". Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Łabiszynie. Podczas tego spotkania uczniowie poznali historię Pałuk i sławnych ludzi z nimi związanych. Zaznajomili się z folklorem pałuckim oraz tradycyjnymi ludowymi zwyczajami. Autor opowiadał

Święty Andrzeju daj znać, co się z nami będzie dziać ?

27 listopada odbył się w naszej szkole wieczór andrzejkowy, przygotowany przez uczniów klasy czwartej. Imprezę rozpoczęła gawęda o źródłach ludowej tradycji wróżb i przepowiedni wygłoszona przez Antka. Tego wieczoru również przenieśliśmy się w świat fantazji i wróżb. Aby wejść do magicznego świata każdy uczestnik musiał wrzucić do miski z wodą symboliczny grosik i wypowiedzieć zaklęcie: "Hokus pokus, czary mary, aby wróżby się spełniły złóżmy dary".

SPOTKANIE Z MYŚLIWYM

24 listopada odwiedził naszą szkołę Pan Marek Putz z Koła Łowieckiego "SZARAK", który w interesujący sposób przedstawił uczniom pracę myśliwych oraz ciekawostki z życia leśnych zwierząt. Najciekawsze oczywiście były liczne eksponaty, które nasz gość przywiózł ze sobą - poroża jeleni, saren i danieli oraz sprzęt służący myśliwym podczas polowań. Każdy mógł się osobiście przekonać, że gra na trąbce myśliwskiej nie należy do najłatwiejszych, ale, mimo to, wielu uczniom się to udało.

Trening z mistrzem

Za nami pierwsze zajęcia sportowe, pierwszy Trening z Mistrzem. W październiku odwiedził nas brat Pani Agnieszki, Robert Tomaszewski – bramkarz, zawodnik między innymi takich klubów, jak : Zawisza Bydgoszcz, Victoria Koronowo, Notecianka Pakość, czy Unia Janikowo.

Spotkanie z historią

28 maja odwiedził nas Pan Józef Szymanowski z Bydgoszczy, który pochodzi z Ojrzanowa i od lat zajmuje się historią naszej miejscowości oraz okolic i nie tylko. Jest on autorem licznych publikacji na temat Ojrzanowa i osób związanych z okolicznymi miejscowościami, które publikował  m.in.  w „Kalendarzach Bydgoskich”.  Jego wiedza jest bezcenna. Szkoła otrzymała w prezencie od Pana Szymanowskiego kilkanaście jego publikacji, które znajdują się w bibliotece i w każdej chwili można do nich sięgnąć.